ا در نظر می گیرند فرض می کنند که زمان آماده سازی ناچیز و یا مستقل از توالی می باشد و همه کارها در زمان صفر در دسترس هستند لیکن زمان در دسترس بودن کار و زمان آماده سازی وابسته به توالی برای بعضی صنایع از قبیل سازندگان اتومبیل و صنعت شیمی بسیار مهم می باشد.

با در نظر داشتن اهمیت زمان دسترسی و زمان آماده سازی وابسته به توالی در این پایان نامه زمان در دسترس بودن کار و زمان آماده سازی وابسته به توالی در نظر گرفته شده می باشد.

یک مدل ترکیبی بهینه سازی برای این مقصود ایجاد شده که از نوع مسائل NP Hard می باشد. که برای مسائل با اندازه کوچک از روشهایی که حل بهینه را می دهند بهره گیری شده و برای مسائل با اندازه متوسط و بزرگ از یک روش فراابتکاری که جواب بهینه یا نزدیک به بهینه را در یک زمان کوتاهتر می دهد بهره گیری شده می باشد .

1-9- جمعﺑندي:

دو علم زمانبندي و توالي, امروزه يکي از علوم کاربردي ميﺑاشند. طبقهﺑنديﻫاي مختلفي براي مسائل مربوط به آنها هست که به برخي از آنها در اين مطالعه بطور مختصر تصریح گرديد. مانند اين طبقهﺑنديﻫا, در ارتباط با مسائل ماشينﻫاي موازي ميﺑاشد. با در نظر داشتن مسائلي که اخيرا در زمينه زمانبندي ماشين آلات در محيطﻫاي توليد به موقع مطرح شده می باشد, اکثر شرکتﻫاي توليدکننده مجبور به ايجاد زمانبنديﻫايي هستند که نياز مشتري را در موعد تحويل يا نزديک به آن رفع سازد. بنابراين در نظر گرفتن همزمان دو معیار مجموع وزنی دیرکرد و زودکرد اين مسائل را به واقعيت نزديکﺗر کرده و آنها را پيچيدهﺗر ساخته می باشد. در اين مطالعه, سعي شده می باشد که مساله ماشينﻫاي موازي با در نظر گرفتن معيار, بررسي شده و با در نظر داشتن پيچيدگي مساله مورد نظر, يک روش فراابتکاري براي حل آن پيشنهاد گرديده می باشد. در فصل بعد به مرور ادبيات در زمينه ماشينﻫاي موازي ميﭘردازيم.

[1] – Just In Time

[2] – Quick Response

[3] – Group Technology

[4] – Total Quality Management

[5] – Earliness-Tardiness

[6] – Parallel machines

[7] – Just In Time

***ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود می باشد***

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

زیرا فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به گونه نمونه)

اما در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود می باشد

تعداد صفحه : 117

قیمت : چهارده هزار و هفتصد تومان

 

  • 2