بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

وبلاگ داشتن یا نداشتن: پاسخی به یه موضوع!

سعید رهبری

۸

۰

۲ ۰۰۰۰

داشتن یه وبلاگ تاثیر داره؟ این سوالیه که قراره در این مطلب بدون بپردازیم. البته جواب کوتاه این سوال شایدً براتون روشنه: بله، شما باید وبلاگ داشته باشین. اما داشتن یه وبلاگ چه ضرورتی داره، شما به عنوان یه نویسنده با چه رقابتایی روبرو هستین و چیجوری باید این رقابتا رو بگذرونین؟ در ادامه جواب تموم این سوالا رو به شما می دیم.

وبلاگ نویسی تاثیر بسیاری بروی سئوی شما داره!

اضافه کردن محتوا به صورت دائمی، یه بخش لازم از هر روش هدف دارِ سئوییه. با تولید محتوا شما می تونین در کلمات کلیدی جدید و همینطور کلمات کلیدی فعلی خود جایگاه بهتری رو به دست بیارین. به چه دلیل؟ چون وبلاگ نویسی همیشگی باعث می شه که گوگل، سایت شما رو به عنوان یه منبع فعال، زنده و در رابطه شناسایی کنه و این موضوع مطمئناً در رتبۀ سایت شما تاثیر داره.

تو یه کلام، هر چقدر که وبلاگ شما بروزرسانیای بیشتری داشته باشه، شانس شما واسه پیشی گرفتن از رقبایتان در زیرو رو کردن و گشتن های گوگل بیشتر می شه.

وبلاگ نویسی یه راه حل عالی بازاریابیه!

راه حل

وبلاگ یه وسیله عالی بازاریابی واسه هر وب سایتی حساب می شه. از راه وبلاگ، شما می تونین به خوانندگان دربارۀ برند، اجناس و خدمات خودتون بگید.

هم اینکه با ارائۀ آموزشا و راهکارهای جور واجور در وبلاگ خود، می تونین اعتماد مشتریان و خوانندگان رو بدست بیارین و جدیدترین اخبار، برنامه ها و ایده های کاری برندتون رو با اونا در میان بذارین. با نوشتن مطالب با کیفیت و مدیریت خوب، وبلاگ شما خیلی راحت می تونه تبدیل به اون دلیلی شه تا کاربران دوباره به سایت شما سر میزنن. علاوه بر اینا، شما می تونین از راه بخش نظرات وبلاگ خود با مخاطبان در رابطه باشین.

ایده

وبلاگ نویسی می تونه رقابت برانگیز باشه!

اگه شما یه سیستم مناسب واسه مدیریت محتوای خود (سایت ساز پرتال، وردپرس یا …) داشته باشین، دیگه انتشار محتوا کار خیلی سختی نیس. اما نوشتن مطالب چیجوری؟ ، نوشتن یه مطلبِ (یا شاید بهتره بگیم داستانِ) عالی هنوزم به همون سختیه که در عهد بوق بود و نیاز به داشتن مهارتایی داره. واسه شروع لازمه که شما یه درک خوب از زبون فارسی و دستورالعمل اون داشته باشین. این رو هم باید در نظر داشته باشین که نوشتن یه کار خلّاقانهه و نیاز به ایده پردازی و البته، کمی جسارت به خرج دادن داره. یه موضوع دیگه هم واسه خوب نوشتن، تسلط بروی موضوع و البته شناختی نسبی از فضای اینترنت، اصولِ سئو و تجربۀ کاریه.

تک تک موارد گفته شده اهمیّت بسیار زیادی دارن. اما بدیش اینه الان بیشتر وبلاگ نویسان ایرونی به اونا توجه چندانی نمی کنن. نتیجه چیه؟ هزاران وبلاگ فارسی که در اونا سرعت به کیفیت ترجیح داده می شه و نتیجه محتوای آشغال است. هزاران مطلبی که اصلاً قابل خوندن نیستن و چیز زیادی هم واسه ارائه ندارن. چون که نویسنده های این مطالب فقط به یه موضوع اهمیت میدن و اونم سئو و گرفتن کاربران بیشتره. اونا هیچوقت به این نکته توجه نمی کنن که وقتی نتونیم کاربران رو با ارائه مطالب به درد بخور نگه داریم، دیگه حضور اونا در سایت ما خیلی مهم نیس و فقط به تاثیر مثبت کار خود در کوتاه مدت نگاه می کنن. اما با کمال شادی، باید به اونا اخطار بدم که در آخر روبات گوگل با دیدن شرایط و نارضایتی کاربران، به آب زیرکاهی اونا پی میبره و دیگه براشون تره هم خرد نمی کنه.

وبلاگ نویسی می تونه لذت بخش باشه!

موضوع آخر که فکر می کنم خیلی مهمه، لذت وبلاگ نویسیه. همونطور که گفتیم نوشتن خوب یه کار شدیدا خلّاقانهه. پس اگه واسه اون وقت بذارین و مطالبی با کیفیت رو در زمینۀ کاری خود تولید کنین، مطمئناً از روند انجام اینکار لذت میبرین. هم اینکه، از اونجایی که بعضی مواقع لازمه واسه نوشتن یه مطلب معتبر، تحقیقاتی رو در زمینۀ کاری خود انجام بدین، وبلاگ نویسی می تونه باعث افزایش معلومات خود شمام بشه.

با این حساب، پیشنهاد من به شما اینه که: با عشق وبلاگ نویسی کنین!

نتیجه گیری پایانی: وبلاگ داشتن یا نداشتن؟

بازم می گم: شما باید واسه سایت خود یه وبلاگ داشته باشین و دست کم بعضی وقتا یه مطلب جدید منتشر کنین. به چه دلیل؟ چون وبلاگ نویسی هم واسه سئو عالیه و هم در بازاریابی شما و کسب اعتماد مشتریان خیلی موثره. هم اینکه، اگه کمی چاشنی عشق به مطالب خود اضافه کنین، حتی خودتون هم از وبلاگ نویسی لذت میبرین.

دسته‌ها: سئو